HakkımızdaDestek MerkeziSizi Arayalım

  Destek Merkezi

  Kredi Koruma Sigortası ne demektir?

  Kredi Koruma Sigortası, Kaza Sonucu Sürekli Sakatlık, İşsizlik, Geçici İş Göremezlik, Tehlikeli Hastalıklar, Vefat gibi belli risklere karşı bireylerin iş ortaklarımızdan (bankalar veya tüketici finansman şirketleri) almış oldukları kredilerin geri ödenmesini güvence altına alan bir sigorta ürünüdür.

  Kimler Kredi Koruma Sigortasından faydalanabilir?

  Sigortalının kredi koruma sigortasından faydalanabilmesi için;


  • İş ortağımız ile kredi sözleşmesi yapmış olması
  • Katılım ve Sağlık Beyan Formunun imzalanması ve formu imzalarken herhangi bir tehlikeli hastalığın (kanser, AIDS, kalp hastalığı gibi) bulunmaması
  • Kişinin sigortalanabilir yaş aralığında olması gerekmektedir.
  İşsizlik, Geçici İş Göremezlik ve Tehlikeli Hastalıklar teminatından kimler faydalanabilir?

  İşsizlik teminatı:

  Kişinin işsizlik teminatından faydalanabilmesi için minimum 180 gün aynı iş yerinde çalışıyor olması ve SSK'ya bağlı olması gerekmektedir.

  Geçici iş göremezlik:

  Kişinin geçici iş göremezlik teminatından faydalanabilmesi için serbest meslek sahibi (Bağ-Kur'a kayıtlı) veya devlet memuru olması gerekmektedir.

  Tehlikeli Hastalıklar:

  Kişinin tehlikeli hastalıklar teminatından faydalanabilmesi için herhangi bir işte fiilen çalışmıyor olması gerekmektedir. (işsiz, emekli vs.) 

  Sigorta sözleşmesinde belirtilen risklerin gerçekleşmesi durumunda öncelikle yapılması gereken nedir?

  Riskin gerçekleşmesi durumunda sigortalı kişinin sertifika üzerinde belirtilen destek hattını arayarak durumunu bildirmesi beklenmektedir.

  Sigorta sözleşmesinde belirtilen risklerin gerçekleşmesi durumunda hangi evraklar gerekmektedir? (Tazminat evrakları)

  Gerekli evraklara ilgili ürün altındaki " Tazminat Evrakları " başlığından ulaşabilirsiniz.

  Risk gerçekleştiği durumlarda gerekli evrakları BNP Paribas Cardif'e fakslayabilir miyim?

  Gerekli evrakların asılları veya ilgili kurumlardan alınacak aslı gibidir onaylı belgeler posta veya kurye yolu ile BNP Paribas Cardif genel merkezine (BNP Paribas Cardif, Meclis-i Mebusan Caddesi No:57 34427 Fındıklı/İstanbul adresine) gönderilmedir. Faks ile gönderilen evraklar, hasar değerlendirilmesinde kabul edilmemektedir.

  Tehlikeli hastalıklar hangi hastalıkları kapsar?

  Kanser, Miyokard Enfarktüsü/Kalp Krizi, Koroner Arter Bypass Ameliyatı (CABG), Hastalık sonucu İnme, Böbrek Yetmezliği, Ana Organ Nakli (MOT), Felç/Parapleji , Körlük, Kalp Kapakçığı Replasmanı (Değişimi), Aort Hastalığı İçin Cerrahi, Multipl Skleroz (MS), İyi Huylu Beyin Tümörü, Kronik Karaciğer Hastalığı, Koma, Sağırlık, Major Kafa Travması, Konuşma Kaybı, Major Yanıklar Tehlikeli Hastalıklar kapsamına girer.

  *Ürünler bazında hastalıklar farklılık gösterebilir.

  Geçici iş göremezlik nedir?

  Tam teşekküllü bir hastane raporu ile belgelendirilmek kaydıyla sigortalının kaza veya hastalık nedeni ile geçici süre iş yapma yeteneğini kaybetmesidir.

  Kredi koruma sigortam var, özel sektörde SSK'lı çalışıyorum, işsiz kaldığımda ne yapmalıyım?

  Sigortalının işsiz kaldığı durumlarda, sigortalı Müşteri İletişim Merkezi'ni arayarak bu durumunu bildirmelidir. Eğer sigortalı kişi, muafiyet dönemininde değil ise, işsizlik durumu için bekleme döneminin geçilmesi beklenmeli, bu dönemde evraklarını tamamlanması istenmektedir.

  Muafiyet Dönemi ne demektir?

  Sigortanın satın alınmasından sonra sigortalının kapsam dışında tutulduğu süre. Bu süre geçici iş göremezlik, işsizlik ve tehlikeli hastalıklar teminatlarına yönelik sigorta başlangıç döneminde muafiyet sağlamak için gereklidir. Bu sure içinde oluşan tazminat durumunda sigortalı, sigorta sözleşmesi teminat kapsamı içine alınmayabilir. Örneğin; ürün satın alındıktan sonra muafiyet süresi 120 gün ise, bu 120 gün içerisinde bir tazminat yaşanırsa ürün teminatlarından yararlanılamamaktadır.

   

  Muafiyet süresi: Teminatın işlerlik kazanabilmesi için, sigorta sözleşmesinin kurulmasından itibaren geçmesi gereken süre.

  Bekleme Süresi ne demektir?

  Bekleme süresi tazminat durumunun ortaya çıkmasından sonra başlayan dönemdir. Sigortalı bekleme süresi dolduktan sonra teminat dahilindeki tazminat ödemelerinden faydalanmaya başlayabilir

  Şu an "X" bankasından kredi alıyorum, işsizlik teminatına karşı kredimi nasıl güvence altına alabilirim?

  BNP Paribas Cardif'in doğrudan tüketiciye bir sigorta satışı yoktur. İş ortaklarımız aracılığı ile kredi sigortaları satılmaktadır. X bankası BNP Paribas Cardif'in çalıştığı bir iş ortağı ise, x bankasına giderek bu sigorta talep edilebilir.

  SSK'ya bağlı değilim ama Kredi Koruma Sigortası'ndan yararlanmak istiyorum. Mümkün mü?

  Evet, bu üründe her tip müşteriye özel teminat bulunmaktadır. Kendi işine sahip müşterilere özel Kaza veya Hastalık Sonucu oluşan İş Göremezlik teminatı mevcuttur. Ev hanımı, emekli olan müşterilere özel Tehlikeli Hastalıklar teminatı vardır. Ayrıca her müşteri profili için ferdi kaza teminatları (ölüm, sürekli sakatlılık) bulunmaktadır.

  İşsizlik teminatının uygulanacağı kişiler sadece SSK'ya bağlı olan çalışanlar mıdır?

  Evet, SSK'ya kayıtlı bazı özel emekli sandığına bağlı çalışanlar da bu kapsamdadır.

  Hangi durumlarda sigorta sona erer?

  Kredi borcunun kapatılması, kişinin sigortalanabilir yaş aralığını geçmesi, ölüm veya sürekli sakatlılıkta kalan anaparanın ödenmesi durumunda sigorta sona erer.

  İşsizlik bürosuna kayıt beyanının BNP Paribas Cardif'e başta gönderilmesi, devam eden aylarda kredi taksit ödemelerinin yapılması için yeterli midir?

  Hayır, her prim ödemesi öncesinde sigortalı kişi, işsizlik kurumundan aldığı güncel belgeyi posta ya da fax yolu ile BNP Paribas Cardif'e göndermelidir.

  Şahıs şirketlerinin sahipleri, Kredi Koruma Sigortası'ndan yararlanabilirler mi?

  Evet, BNP Paribas Cardif'in iş ortaklarından kredi almış olan ve Kredi Koruma Sigortası'ndan faydalanabilme koşullarına uyan herkes kredi koruma sigortasından yararlanabilir

  Mortgage kredisi alınmış ve işsiz kalınmış ise kredinin ödenebilmesini sağlayacak uygun bir ürününüz var mı?

  Bu durumda işsiz kalınması durumunda kredi taksitlerini güvence altına alan kredi koruma ürünümüz bulunmaktadır. Bu ürünle aylık taksit ödemeleri (örneğin 6 ay arka arkaya ve kredi süresince toplamda 18 ay boyunca) güvence altına alınabilmektedir.

  Hak sahiplerince aranmayan paralarda alacağımın olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

  Detaylı bilgi için buraya tıklayınız 

  Yanlış Sigorta Uygulamaları Bilgilendirmesi Hakkındaki Yönetmelik Nedir?

  Sigortalı/Sigorta Ettiren/lehdar/Hak Sahibi sıfatına haiz olduğunuz sigorta ilişikisinde tarafınıza ya da üçüncü şahıslara haksız menfaat sağlamaya yönelik herhangi bir eyleme sebebiyet vermeniz durumunda tazminatı eksik alma veya alamama halleri ortaya çıkabileceği gibi Türk Ceza Kanunu ile 30 Nisan 2011 tarih ve 27920 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan "Yanlış Sigorta Uygulamalarının Tespiti, Bildirimi, Kaydı ve Bu Uygulamalarla Mücadele Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" hükümleri çerçevesinde işlem tesis edilecektir.

  Alacağın Devri (Temlik) Uygulaması Nedir?

  Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Yönetmeliğin “Alacağın Devri” başlıklı 26/C maddesi ile 06/12/2023 tarihinde yayımlanan "Bireysel Emeklilik Sözleşmesinden Kaynaklı Alacağın Devri Hakkında Genelge" uyarınca, katılımcılar Bireysel Emeklilik Sözleşmelerindeki, devlet katkısı hariç, birikiminin tamamını veya belirli bir miktarını “Alacağın Devri/Temlik” yoluyla bankalara devredebilirler. Devamı için tıklayınız.

  Bireysel Emeklilik Sistemi Kısmen Ödeme Uygulaması Nedir?

  ​Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından yapılan ve 1 Temmuz 2024 tarihinde yürürlüğe giren düzenlemeler uyarınca katılımcılar, evlilik, konut alımı ve doğal afet durumlarında Bireysel Emeklilik Sözleşmelerindeki devlet katkısı hariç birikimlerinin %50’sine kadar olan miktarı, devlet katkısı tutarlarının da konut alımı ve evlilik hallerinde kısmen ödemeye konu tutarın %20’si, doğal afet halinde de kısmen ödemeye konu tutarın %25’i dahil olacak şekilde kısmi olarak çekebileceklerdir. Detaylar için tıklayınız.

  Sorularınıza Cevap Bulamadınız mı?
  Sorular içerisinde aradığınızı bulamıyor musunuz? Bizimle e-mail, telefon veya SMS ile iletişime geçin.
  Talep / Öneri / Şikayet Formu
  İl
  ADANA
  ADIYAMAN
  AFYONKARAHİSAR
  AĞRI
  AKSARAY
  AMASYA
  ANKARA
  ANTALYA
  ARDAHAN
  ARTVİN
  AYDIN
  BALIKESİR
  BARTIN
  BATMAN
  BAYBURT
  BİLECİK
  BİNGÖL
  BİTLİS
  BOLU
  BURDUR
  BURSA
  ÇANAKKALE
  ÇANKIRI
  ÇORUM
  DENİZLİ
  DİYARBAKIR
  DÜZCE
  EDİRNE
  ELAZIĞ
  ERZİNCAN
  ERZURUM
  ESKİŞEHİR
  GAZİANTEP
  GİRESUN
  GÜMÜŞHANE
  HAKKARİ
  HATAY
  IĞDIR
  ISPARTA
  İÇEL
  İSTANBUL
  İZMİR
  KAHRAMANMARAŞ
  KARABÜK
  KARAMAN
  KARS
  KASTAMONU
  KAYSERİ
  KIRIKKALE
  KIRKLARELİ
  KIRŞEHİR
  KİLİS
  KOCAELİ
  KONYA
  KÜTAHYA
  MALATYA
  MANİSA
  MARDİN
  MUĞLA
  MUŞ
  NEVŞEHİR
  NİĞDE
  ORDU
  OSMANİYE
  RİZE
  SAKARYA
  SAMSUN
  SİİRT
  SİNOP
  SİVAS
  ŞANLIURFA
  ŞIRNAK
  TEKİRDAĞ
  TOKAT
  TRABZON
  TUNCELİ
  UŞAK
  VAN
  YALOVA
  YOZGAT
  ZONGULDAK
  İlçe
  BNP Paribas Cardif müşterisi misiniz?
  Lokasyonlarımız
  Anadolu 1
  Anadolu 2
  Karadeniz
  Ankara
  Marmara
  Avrupa 1
  Avrupa 2
  Trakya
  Çukurova
  Güneydoğu Anadolu
  Ege
  Akdeniz
  Avrupa 2
  Adres
  Cumhuriyet Cad. No:123 Kat:1 34373 Harbiye-Şişli / İSTANBUL
  Telefon
  2122964094
  Faks
  2122467819