HakkımızdaDestek MerkeziSizi Arayalım

  Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

  Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi, Birleşmiş Milletler Toplumsal Cinsiyet Eşitliği ve Kadının Güçlenmesi Birimi ortaklığında oluşturulan Kadının Güçlenmesi Prensipleri'ne attığımız imza ile cinsiyet eşitliği için üst düzey kurumsal liderlik sağlanması, kadın ve erkeklere adil davranılması, insan haklarına ve ayrım yapmama ilkesine saygı gösterilmesi, kadın ve erkeklere sağlık, güvenlik ve refah sağlanması, kadınların eğitim, kurs ve profesyonel gelişim imkânlarıyla desteklenmesi, kadınları güçlendiren girişimci gelişimi, toplumsal inisiyatifler ve destekler aracılığıyla eşitliğin teşvik edilmesi gibi konularda taahhütte bulunduk.
  Kadınların, iş hayatındaki yerini güçlendirme ve kadın istihdamına katkı sağlama misyonu doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz.

  Sentene Ana Belgeseli
  Etkileyici hikayesiyle kadınlara ilham veren Van-Karlıyayla'lı Sentene Polat gibi zorluklar karşısında yılmadan çalışmasına devam eden kadınların hikayelerinin kamuoyu ile paylaşılması, herkese ulaşması ve ilham kaynağı olmasının çok önemli olduğuna inanıyoruz. Bu sebeple Setene Ana’nın gerçek hayatından yola çıkarak hazırlanan belgesel filmine destek verdik.

  Kadın Emeğini Değerlendirme
  Kadınların kolektif bir şekilde eşitlikçi, kapsayıcı ve güçlü bir toplum oluşturma çalışmalarını desteklemek amacıyla çeşitli projelerde Kadın Emeğini Değerlendirme Vakfı ile işbirliği gerçekleştiriyoruz. Vakıf ile yürüttüğümüz düzenli projeler ile kadınları daha güçlü kılmak için her zaman emeklerinin ve ürettiklerinin yanındayız.

  Kadınlar Günü Aksiyonlarımız
  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde de ‘toplumda kadının rolü’ ve ‘cinsiyet eşitliği’ gibi konulara dikkat çekmek hedefiyle ülkemizin önde gelen sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği yaparak, bu alandaki destek ve farkındalık çalışmalarımızı yürütüyoruz. 2023 yılında gönüllü çalışanlarımızın katılımı ile kadın emeğinin değerini ortaya koymak amacıyla düzenlediğimiz kermeste KEDV’in iktisadi işletmesi olan Nahıl’ın ürünlerinin de satıldığı organizasyon kapsamında elde ettiğimiz tüm geliri, 6 Şubat 2023’te yaşadığımız deprem afetinden etkilenen kadınların kalkınmasına destek olmak amacıyla KEDV’e bağışladık. Buldan Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiğimiz ‘Kadın olmak’ konulu sohbet etkinliğinde ise icra kurulumuzdaki kadın üyelerimiz iş hayatlarındaki deneyimlerini üniversiteli kız öğrencilerimizle paylaştılar. Toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla düzenlediğimiz diğer bir etkinlik ise; YANINDAYIZ Derneği iş birliğinde gerçekleştirdiğimiz ‘Berber Dükkanı Sohbetleri’ eğitimi oldu.